Dijital Baskı Nedir ?

Dijital Baskı Nedir ? , Gelişmiş baskı teknolojileri ile dijital baskı merkezlerinde veya bilgisayarda hazırlanmış olan tasarımların, fotoğrafların veya resimlerin baskı teknolojileri ile el değmeden hazırlanarak baskı yapılmasına dijital baskı denir. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile reklamlar internet ortamına kaysa da dijital reklam alanının da değerini yitirdiği söylenemez. İnternet ortamında yayınlanması mümkün olmayan durumlarda dijital baskının önemi ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden birçok firma zorunlu olarak dijital reklam ürünlerini tercih etmek yoluna gitmiştir. Diğer bir yönden geleneksel baskı yöntemlerine göre daha ucuz bir fiyata elde edilen dijital baskı ürünleri, hem seri üretim hem de ürün çeşitliğini yönünden daha ekonomik fırsatlar sunmaktadır.

DİJİTAL BASKI ÇEŞİTLERİ

· BRANDA BASKI o Işıklı Vinil o Mesh(mech) delikli Branda o Yerli Branda o Avrupa Döküm Branda · FOLYO BASKI o Folyo Baskı o Şeffaf Folyo o Cast Folyo Baskı · KANVAS BASKI / TABLO o ÖZEL ÖLÇÜ CANVAS TABLO BASKI o 60×150 CANVAS TABLO BASKI o 80×120 CANVAS TABLO BASKI o 70×100 CANVAS TABLO BASKI o 50×70 CANVAS TABLO BASKI o 60×40 CANVAS TABLO BASKI o 35X50 CANVAS TABLO BASKI · DIŞ MEKAN MAGNET · BAYRAK ÇEŞİTLERİ o KIRLANGIÇ BAYRAK o PLAJ BAYRAK · FOREX (DEKOTA) · FOTOBLOK · POLİKARBON · ONE WAY VİSİON · UVİ BASKI ALT METİN

NEDEN DİJİTAL BASKI

Dijital Baskı Nedir ? İşinizde dijital baskıyı tercih etmenizin birçok nedeni var. Bunları genel olarak şöyle sıralayabiliriz: v Geleneksel baskı yöntemlerine göre daha ekonomik bir baskı fırsatı sunuyor. Özellikle davetiye, afiş, tabela, promosyon ürünleri, broşür gibi alanlar dijital baskının ana kullanım alanları. Daha az bir masrafla reklam yapma olanağı yakalıyorsunuz. v İnternette yayınlanıp geçen reklamlar yerine dijital baskı daha kalıcı bir alan sunuyor. v Teknolojik gelişmeler dijital baskının önemini daha da artırdı. Bilgisayar ortamında gelişmiş programlar yardımıyla daha etkili ve daha canlı reklamlar hazırlama ve kısa sürede teslim olanağı sunuyor. v Gelişmiş programlar ( Photoshop, corel w gibi…) yardımıyla daha kolay reklam hazırlama olanağı sunuyor. Reklamlarınız hem daha canlı, daha göz alıcı, hem de daha kolay ve seri elde edilebiliyor. v 4. Diğer bir yönden geleneksel baskı yöntemlerine göre daha ucuz bir fiyata elde edilen dijital baskı ürünleri, hem seri üretim hem de ürün çeşitliğini yönünden daha ekonomik fırsatlar sunuyor.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *