Dijital Baskı

DİJİTAL BASKI

Geçmişe göre çok daha gelişmiş baskı teknolojileri ile çeşitli programlar vasıtasıyla bilgisayarda hazırlanmış olan tasarımların, baskı ekipmanları ile hazırlanarak basılmasına dijital baskı denir. Günümüz modern dünyası gelişen teknoloji ile yeni iş alanları yeni buluşlar ortaya çıkarmış, ihtiyaçlar da ona göre kendini yenilemiş, değiştirmiştir. Bu gelişimden en çok payı da dijital alan almıştır. Eski baskı teknolojileri yerine daha gelişmiş modern baskı yöntemleri dijital reklam alanını daha cazip hale getirmiştir. Her ne kadar televizyon ve internet reklamcılığı yaygınlaşmış reklam dünyasında etkili olmaya başlamışsa da dijital baskı yöntemleri ile yapılan reklamcılık da kendini yenilemiş varlığını devam ettirmiştir. İnternet ve televizyon reklamcılığının anlık olması ve maliyet olarak daha fazla yük getirmesi nedeniyle firmalar dijital baskı reklamcılığına yönelmiştir.

Folyo Baskı

FOLYO BASKI

Arkası yapışkanlı bir malzeme olan folyonun dijital baskı makinaları ile basılarak her türlü düz ve pürüzsüz zemine uygulanmasından oluşan baskıya folyo baskı denir

Citylight

Citylight-blueback- Işıklı Raket Kağıtlar

Solvent ve Eco solvent bazlı dijital yazıcılarda basılabilen kaplamalı bir yüzeye sahip özel kağıtlara Citylight-blueback- Işıklı raket kağıtlar arkası mavi renkli olduğun için bu ismi almıştır. Kağıt hamuru %100 kimyasal selülozdan üretilmiş olup, her iki yüzeyi de çift kat kuşe kağıttır.

Dökme Branda / Avrupa Vinil

Avrupa (Dökme) Branda

Avrupa branda diye de adlandırılan dökme branda; PVC’nin homojen bir şekilde sentetik kumaşa dökülerek işlenmesi ile elde edilen dijital reklam ürünleri arasındadır. Avrupa vinil olarak da bilinen dökme vinil; PVC’nin homojen bir şekilde sentetik kumaşa dökülerek işlenmesi ile elde edilen dijital reklam malzemesidir.

Fotoblok

Fotoblok

5 mm kalınlığında ve üzerine poster yapıştırılan sert karton malzemelere fotoblok denir. Fotobloklu posterler daha uzun ömürlü olup duvara asmak için sadece yapıştırmak yeterlidir

Citylight

Işıklı Vinil- Işıklı Branda

Işıklı Vinil- Işıklı Branda Karkas çerçeve üzerine giydirilen baskı brandasının arkasından ışık yansıtılmasıyla elde edilen ürüne ışıklı vinil ya da ışıklı branda denir.Branda baskı yöntemlerinde en çok kullanılan branda çeşididir.

mesh delikli branda

Mesh Delikli Branda

Mesh Delikli Branda , Reklam sektörünün vazgeçilmezlerinden biri de Mesh(mech) delikli brandadır. Hafif ve dayanıklı oluşu rüzgarı geçirmesi sebebiyle yırtılmalara karşı daha dayanıklı oluşu yönüyle en çok tercih edilen branda çeşitleri arasındadır.

One way Vision

One Way Vision

One Way Vision ; İngilizce bir isim olduğu için halk arasında bu terimden çok “delikli folyo” adı ile bilinmekte olan bir tür reklam amaçlı baskı çeşididir. PVC esaslı bir malzemeden üretilmekte olup, delikli bir yapısı vardır. Bu yüzden de halk arasında delikli folyo olarak ün yapmıştır.

Citylight

Örtücü Folyo

 Arkasının gri renkli olduğu için üzerine uygulanan zemini kaplar. Arkası yapışkan bir özelliğe sahip olduğu için yüzeylere uygulanması daha kolaydır. Bina cephe kaplama Araç kaplama Fuar reklam standları İç dekorasyon Vitrin reklamları Reklam stickerler gibi alanlarda kullanılır.

Seffaf Folyo

Şeffaf Folyo

Arkası yapışkanlı bir malzeme olan folyonun dijital baskı makinaları ile basılarak her türlü düz ve pürüzsüz zemine uygulanmasından oluşan baskıya folyo baskı; bunun şeffaf olanına da şeffaf folyo denir.Yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duymadan çok rahat kullanılabilir.

DİJİTAL BASKI TEKNİKLERİ

Dijital Baskı Teknik Bilgi İnternet ortamında yayınlanması mümkün olmayan durumlarda dijital baskının önemi ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden birçok firma zorunlu olarak dijital reklam ürünlerini tercih etmek yoluna gitmiştir. Diğer bir yönden geleneksel baskı yöntemlerine göre daha ucuz bir fiyata elde edilen dijital baskı ürünleri,
uv-baski-hp-2
uv-baski-hp-2
Dijital Baskı Kulllanım Ömrü; Dijital Baskı Uygulandıktan sonra Uzun Yıllar Hayatınızı Olabilecek bir Ürün Değildir, 2 yada 3 yıl aktif kullanabilirsiniz.Daha Sonradan Güneş gibi Dış etkenler yüzünden Solma ve Yırtılma Yaşanır.Koruma Uygulanan Kendi içinde Ürünleri Vardır.Örnek verecek olursak , Folyo baskı için koruma uygulanabilir
best-reklam-endijital-baski-uv-1
uv-baski-hp-1

ENDİJİTALBASKİ.COM DİJİTAL BASKININ YENİ YÜZÜ