UV Baskı

UV baskı sistemi

UV baskı sisteminin özellikleri nelerdir?

UV baskı makinelerinde mürekkep, baskı yapılan zemine düştüğü anda, kurutucu inkjet kafa setine bağlı UV Lamba sisteminden geçerek kuruma % 95 dolayında sağlanmış olur. UV sistemlerde medya üzerine düşen nokta yayılmadan kuruma tamamlandığı için baskı netliği çok yüksek kalitededir. Elde edilen mürekkep tabakası kalınlığı solvent boyalara göre çok daha yüksek olduğundan, renk doygunluğu ve canlılığı da diğerlerine göre daha yüksektir. UV makinelerde makine modeline bağlı olarak parlak ya da mat baskı ve beyaz baskı yapma olanağı vardır.

best-reklam-endijital-baski-uv-1

UV ve Dijital Baskı Arasındaki Farklar ?

Dijital Baskı UV makinelerinin, baskı sektöründe kullanılan malzemelerin büyük bir kısmına baskı yapabilme özelliği vardır. Solvent baskı sistemlerinde ise, malzeme üzerine düşen mürekkep damlacığı, kuruma tamamlanana kadar yayıldığından, baskı kalitesini düşürür. Solvent sistemlerde malzeme çeşidine bağlı olarak kuruma hızları değişmektedir.

endijital-baski-uv-baski

UV baskı Ayrıcalıkları Nelerdir ?

Hp de UV makine çeşitliliği çok fazladır. HP Scitex UV makineleri, yapılacak iş çeşitliliğine göre farklı modellerde üretilmişlerdir. Sektör mensupları da, kendi tercihlerine en uygun olan makine tercihinde bulunabilme imkanına sahiptir. Bobinden bobine 3,20 metre, ya da 5 metre, yüksek hızlarda düşük mürekkep maliyetlerine önem veren müşteriler HP Scitex XP5300, ya da XP2300 makineyi tercih etmektedirler.

8 Kafa Konica

UV Baskı Teknikleri ?

Düz tabakalara, yüksek kalitede ve beyaz mürekkep kullanarak üretim yapmak isteyen müşteriler, HP Scitex FB500, ya da FB700 modelleri tercih ediyorlar. Ayrıca, hem bobinden bobine ve hem de tabakalara baskı yapabilen HP Scitex XP2750 UV Modeli makine 3,20 eninden bobin baskılar ve 2.5 mt eninde de sert levhalara baskılar yapabilme özelliğine sahiptir.